نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: احساس بدی نسبت به خودم دارم

5356
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44296
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس بدی نسبت به خودم دارم

سلام من علیرضا هستم ۱۸ سالو ۵ ماهم هست
    من یه پسر لاغر هستم و قد بلند
    نزدیک به چند ماهه به خاطر اینکه به دختری علاقه مند شدم و جواب رد شنیدم کمالا روی خودم وسواس برداشتم
    حس میکنم خیلی زشتم و همه چیم مشکل داره
    خیلی حس بدی دارم
    تا یه مدت پیش اگه دختری بهم نگاه میکرد حس بدی نمیگرفتم ولی الان نه تنها وقتی دختری بهم نگاه میکنه بلکه افراد عادی هم که نگاهم میکنن حس بدی میگیرم
    همه میگن بعد از بلوغ چهرت جا افتاده او بهتر میشه ولی مگه بلوغ تا کی ادامه داره
    یه عده میان بهم میگن جذاب تر شدی یا قیافت اوکیه ولی از برخورد یه عده حس میکنم چهرم بده
    ویرایش توسط maz1064 : 06-03-2020 در ساعت 06:30 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44178
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : احساس بدی نسبت به خودم دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط maz1064 نمایش پست ها
    نزدیک به چند ماهه به خاطر اینکه به دختری علاقه مند شدم و جواب رد شنیدم کمالا روی خودم وسواس برداشتم
    خیلی حس بدی دارم
    تا یه مدت پیش اگه دختری بهم نگاه میکرد حس بدی نمیگرفتم ولی الان نه تنها وقتی دختری بهم نگاه میکنه بلکه افراد عادی هم که نگاهم میکنن حس بدی میگیرم
    یه عده میان بهم میگن جذاب تر شدی یا قیافت اوکیه ولی از برخورد یه عده حس میکنم چهرم بده
    سلام پسرم
    انقدر جواب رد میشنوید شما که این اولیش نیست
    زود خودتونو نبازید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساسات شما در این زمینه کاملا قابل درک است.
    این موضوع می تواند تا حدی طبیعی باشد چرا که اغلب افراد در اینگونه موارد احساس طرد شدگی می کنند.
    اما بهتر است از افکار و احساسات خودتان در این زمینه آگاهی داشته باشد و اجازه دهید این پروسه طی شود و خودتان را بر اساس افکار کنفی و قضاوتگری که به ذهنتان می آیند قضاوت نکنید بلکه فقط مشاهده کننده اینگونه افکار باشید و به آنها فضایی بدهید که بیایند و بروند و شما هم فقط مشاهده کننده باشید و به آنها اجازه ندهید که کنترل شما را به دست بگیرند و آگاه باشید که صرفا یکسری فکر هستند که توسط ذهن خودتان تولید شده اند و شما قرار است تصمیم بگیرید که به کدامیک از آنه ابها بدهید.
    بهتر است به آن دسته از افکارتان بها بدهید که باعث حرکت شما به سمت یک زندگی معنادار و دلخواهتان شوند و شما را به سمت انجام اقدامات موثر در مسیر دلخواهتان فعال کنند نه اینکه مانعتان در این مسیر بشوند.
    مسئله دیگر این است که افراد در این سنین معمولا درباره ظاهر خودشان حساس تر می شوند و ممکن است در ذهنشان مشغولیت دهنی زیادی داشته باشند.
    اما اگر این افکار در حدی هستند که مانع کارکردهای طبیعی روزانه شما شده است بهتر است حتما به یک روانشناس مراجعه کنید تا با انجام بررسی ها و ارزیابی های دقیقتر بتوانید راهکارها و مداخلات لازم را در این زمینه دریافت کنید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

خیلی حس بدی دارم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . به دنبال سنین بلوغ نوجوان تحولاتی رو در صدا ، قد ، اندام
    و......تجربه میکنه که این تحولات میتونه باعث ناراحتی ، کم شدن اعتماد به نفس و افسردگی مقطعی فرد بشه که کاملا طبیعی و قابل درک هستند
    شما درجایگاه یک نوجوان درحال تجربه این تحولات هستین و ممکنه به خاطر تغیرات ظاهری که درشما ایجاد شده حس زشت بودن داشته باشین که البته همون طور که در روانشناسی سال اول دبیرستان مطرح شد درسن شما به خاطر ترشح متعدد هورمون ها جهت تکمیل پروسه رشد و بلوغ ممکن شما افسردگی های مقطعی و شادی های بی حد مقطعی و نوسانات روحی زیادی رو تجربه کنید که کاملا طبیعی هستند
    بنابراین سعی کنید با احترام احساساتتون خودتون رو درگیر روابط عاطفی در این سن نکنید و تمرکز خودتون رو بر پیشرفت و مسیر رشدی خودتون معطوف کنید تا در آینده و درزمانی مناسب به این احساسات و میل به رابطه با جنس مخالف پاسخ بدین
    دراین مسیر اگر این حس در شما بقدری هست که در تمرکز به برنامه روزانه و عملکرد طبیعی روزانه شما اختلال ایجاد میکنه بهتره به روانشناس مراجعه کنید تا کمک تخصصی و دخالت های لازم صورت بشه

5. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44296
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . به دنبال سنین بلوغ نوجوان تحولاتی رو در صدا ، قد ، اندام
    و......تجربه میکنه که این تحولات میتونه باعث ناراحتی ، کم شدن اعتماد به نفس و افسردگی مقطعی فرد بشه که کاملا طبیعی و قابل درک هستند
    شما درجایگاه یک نوجوان درحال تجربه این تحولات هستین و ممکنه به خاطر تغیرات ظاهری که درشما ایجاد شده حس زشت بودن داشته باشین که البته همون طور که در روانشناسی سال اول دبیرستان مطرح شد درسن شما به خاطر ترشح متعدد هورمون ها جهت تکمیل پروسه رشد و بلوغ ممکن شما افسردگی های مقطعی و شادی های بی حد مقطعی و نوسانات روحی زیادی رو تجربه کنید که کاملا طبیعی هستند
    بنابراین سعی کنید با احترام احساساتتون خودتون رو درگیر روابط عاطفی در این سن نکنید و تمرکز خودتون رو بر پیشرفت و مسیر رشدی خودتون معطوف کنید تا در آینده و درزمانی مناسب به این احساسات و میل به رابطه با جنس مخالف پاسخ بدین
    دراین مسیر اگر این حس در شما بقدری هست که در تمرکز به برنامه روزانه و عملکرد طبیعی روزانه شما اختلال ایجاد میکنه بهتره به روانشناس مراجعه کنید تا کمک تخصصی و دخالت های لازم صورت بشه
    آخه مگه بلوغ چقدر طول میکشه؟؟؟
    مگه این مسائل و این افکار نباید زودتر میومد سراغم؟
    نمیدونم احساس میکنم مردم یه جوری نگاهم میکنن

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44305
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

آخه مگه بلوغ چقدر طول میکشه؟؟؟
    مگه این مسائل و این افکار نباید زودتر میومد سراغم؟
    نمیدونم احساس میکنم مردم یه جوری نگاهم میکنن
    سلام متاسفانه جو بدی هست. یعنی چطور بگم متوجه بشی. من خودم رو مثال بزنم. قبل از باشگاه رفتن یک ادم از لحاظ ظاهری متوسط بودم یعنی اگه مثلا قصد دوستی بیدا میکردم شاید جواب رد میشنیدم به خاطر ظاهرم (اضافه وزن).

بعد ها هر روز حدود ۴-۵ ساعت تمرکزی تو باشگاه تمرین میکردم بعد از کنکور. بعد از حدود ۱.۵ سال فکر کنم اومدم یه کار کردم.
    رفتم ازمایش توی خیابون

با لباس کاملا مرتب و شیک. بعد چند چهارراه که رفتم بدون شوخی و اغراق همه ی بسر ها به جز یکیشون که با گوشی حرف میزد منو و اندامم رو نگاه میکردن. کلا طوری بود که مثلا وقتی وارد اتاقی میشدم که توش بسر داشت نمیتونستن جلوی لبخندشون رو بگیرن. این برام سوال شد.

و جواب این سوال اینه:
    توی جامعه ای هستی که الان ظاهر به شدت مهم هست خیلی بیشتر از شخصیت. ولی این غلطه. این که شما نمیتونی راحت تر دوست بشی مشکل از جامعه هست و تعریفا.

همین راجب دختر ها یا بسر ها هم هست. مثلا میدیدم میگفتن فلان بسر قیافش زشته یا فلانی مثلا خیلی خوبه. البته در حد افراطی.

این صرفا مشکل جامعه هست. سعی کن که ورزش کنی ولی نه به خاطر اینکه توجه جلب کنی. بلکه به عنوان به هدف باشه برات تا اعتماد به نفس بیشتر بشه. اون روز من فهمیدم که چیزای مهمتری از دوستی هم هست. دوست شدن خیلی راحت هست.

ببین چیزی که هست اینه که اکثرا تو کشور های مختلف تو این سنی که شما هستی رابطه جنسی و اینا خیلی زیاد هست و عادی هم هست. ولی .... ولی باید اینو بدونی که ایران ایران هست و قوانین خودشو داره و چیزی که هست اینه که متاسفانه نیاز های غریزی سرکوب میشن تا زمانی که طرف ازدواج کنه. رفتن خلاف این جهت جامعه تو این مورد کار عاقلانه ای به نظر نمیاد چون فرهنگش نیست و نخواهد بود.

شما الان کاری که انجام میدی این باشه که فنی چیزی یاد بگیر. مثلا به کدوم رشته علاقه داری؟ بیا تو اینترنت تحقیق کن و شروع کن مثلا اگه کار عملی داره اونو یادبگیری. یا مثلا زبان یاد بگیری نمیدونم امکانش بود برو کلاس یا اگه شد خودت بخون. من در کل فقط ۶ ماه رفتم کلاس زبان اونم عقب گرد کردم و ترجمه فارسی یادگرفتم مدتی و به جای اینکه استادامون به من یاد بدن من بهشون یاد میدادم :/
    یعنی اینکه کلاس زبان اصلا لزومی نداره بری میتونی خودت با اینترنت یادبگیری یا با مطالعه کتاب های مختلف و روش های دیگه.

سعی کن خیلییییییییی مطالعه داشته باشی در مورد چیزایی که دوست داری.

سعی کن با دوستات تنها باشی و خوش بگذرونی. اون دوران بهترین دوران من بود.

الان باید راه رو بر عکس بقیه بری. یعنی مثلا وقتی میبینی که اینقدر ظاهر مهم شده شما بهتر از ظاهر بزنی و روی موفقیتت تمرکز کنی و اینده ات. این دوستی ها تو ایران خیلی زودگذر هست خیلی به خاطر ساختار غلط جامعه. چیزی که میمونه خودت و تلاشت هست به این که سعی کنی متمایز تر باشی. من همیشه یه سوال تو ذهنمه: اگه همه اینقدر که تو ظاهر نشون میدن خوب هستن چرا ایران عقب گرد میکنه؟ چرا مشکلات زیاد شده؟ بس در نتیجه باید خلاف جهت حرکت کنی اگه میخوای موفق باشی تو هر چی.

هیمنارو انجام بدی کافیه.
    ویرایش توسط zahra jamali : 06-05-2020 در ساعت 08:42 PM

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44296
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از توضیح خوبتون ولی ببخشید چن تا تیکه از صحبت هاتونو متوجه نشدم یا بهتره بگم تناقض داشت

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44305
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از توضیح خوبتون ولی ببخشید چن تا تیکه از صحبت هاتونو متوجه نشدم یا بهتره بگم تناقض داشت
    خیلی سخت نیست. بر خلاف روند جامعه ات برو.
    و اینکه ورزش کن تا صرفا سالم بمونی.
    تغذیه رو درست کن.
    و مهم تر از همه سعی کن درس بخونی و مطالعه زیاد داشته باشی
    زبان یاد بگیری
    و موارد دیگه که اون بالا گفتم.
    منظورم اینه که الان زیاد درگیر این روابط نشی بهتره. مخصوصا انلاینش. همسن تو که بودم برای ما فیسبوک بود و اونوقت اکتیو بودیم و تو گروه های مختلف چت میکردیم.
    ولی الان مثلا بیشتر نمیدونم تلگرام و ایسنتاگرام اینا شده. سعی کن استفاده از این شبکه ها رو خیلی خیلی کمتر کنی و در عوض وقتت رو بیشتر روی خودت و اینده سرمایه گذاری کنی.
    یه توصیه دیگه این که حتما راحب بوچ گرایی مطالعه کن شاید در اینده نیاز بود ولی از الان اگه مطالعه کنی بهتره چون اگه شرایطش بیاش بیاد میتونی کنترل داشته باشی رو وضعیت.

این که مثلا تو سن شما اینقدر به دوستی و این چیزا حساس شدن عادیه اقتضای سنه ولی مز اقا! (این چه اسمیه ) این رو بدون که از اونجایی که شرایط زیاد مهیا نیست برای دوستی و روابط بهتره الان فکرت فقط درس و اینده ات باشه و مخصوصا کنکور. الان نمیدونم باید امسال کنکور داشته باشی. تمرکز کن کامل روی درس بعدا مورد دوستی خیلی زیاده اوووووه زیاد.

موفق باشی... و سعی کن که الان از سایت بری و تمرکز کنی روی درس اوکی؟ اوکی.

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44296
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آره کاملا منطقی بو نظرتون نه اصلا خودمم خوشم نمیاد فعلا تو رابطه ای باشم ولی آره واسه آیندم قطعا برنمه دارم چه تو زمینه ورزش و بدنسازی چه تو زمینه تحصیلی مرسی از صحبت های زیباتو مز هم اول فامیلم هس ☺❤

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44135
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام علیرضا جان خوبی این سن همین اقتضا رو داره منم همینجور بودن نسبت به خود م و شغلم که است
    ولی بعد از یک مدت هم فهمیدم کارم خوبه و دوسش دارم و هم با خودم و خانوادم کنار اومدم
    امضای ایشان
    لوله بازکنی

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما آقا سبحان
    قابل درک هست که با خلاف باورها و علایق روبرو شدن می تواند برای شما احساسات ناخوشایندی را به دنبال داشته باشد اما دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن گرایش به جنس مخالف بیشتر می شود و عموما نوجوانان هم سن شما بدون توجه به شرایط سنی و شرایط اقتصادی ، اجتماعی و ... در این مسیر تصمیم گیری می کنند و یا با هدف ازدواج حتی پیش می روند بدون در نظر گرفتن شرایط خودشان و فرد مقابل و عموما با شکست مواجهه می شوند و همین موضوع چون از قبل با خیالپردازی این احساس را بزرگنمایی که کرده اند برایشان با سختی وش رایط روحی ناخوشایند همراه می شود .
    در اول دقت کنید که جواب رد دادن به شما به معنای زشت بودن نمی باشد و بیشتر به نظر می رسد که احساسات خودتان و دیدگاه خودتان را نشان میدهد تا این فرد چون هر فردی حق انتخاب دارد و می توانند این خانم به دلایل زیادی به شما جواب منفی بدهند اما در اینجا موضوع مهم این است که شما در کنار احترام به احساسات خودتان بتوانید به احساسات و دیدگاهای فرد مقابل نیز احترام بگذارید و ان را بپذیرید و در کنار این موارد دقت کنید بهتر است به عنوان یک نوجوان برای کسب هویت خود که بر مبنای شناخت می باشد بیشتر تلاش کنید چون اگر شما بخواهید با سرزنش کردن خودتان از نظر ظاهری ، اخلاقی و... پیش بروید امکان اینکه بتوانید ویژگی های منفی خود را بشناسید و آن را رشد بدهید وجود ندارد در کنار اینکه شما تنها بر مبنای ظاهرتان تعریف نمی شوید و نیاز است که خودتان را با ویزگی های زیادی تعریف کنید و عزت نفس خود را بازسازی کنید تا بتوانید در مسیر رشدی حرکت کنید .
    در کنار احترام به تجربه این احساسات بهتر است تصمیم گیری در این موراد را به آینده و شرایط سنی بالاتر و رشدی بهتر قرار بدهید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد